Babystart Niepłodność męska Produkty Babystart Niepłodność męska Niepłodność żeńska
Niepłodność męska Gdzie kupić Zapraszamy! Kontakt
Powrót do strony głównej Ciąża i Karmienie Niepłodność męska
| Ciąża | Karmienie piersią | Niepłodność męska

Szczególny okres dla matki i dziecka

Karmienie piersią

Karmienie Piersią - OLIGOBS® AllaitementWłaściwe odżywianie warunkuje prawidłowy przebieg okresu karmienia naturalnego. Witaminy i minerały spełniają istotną rolę w przemianach metabolicznych, a ich niedobory mogą prowadzić do zakłócenia procesów życiowych.
Innym aspektem są problemy z laktacją, które mogą zniechęcić młodą matkę do kontynuowania karmienia piersią. Zwłaszcza w pierwszych dobach po porodzie, ale także w dłuższym okresie, kobiety skarżą się, że brakuje im pokarmu. W takich sytuacjach najczęściej zaleca się regularne przystawianie dziecka do piersi, a także skorygowanie techniki karmienia.

Na skład i ilość pokarmu istotny wpływ ma stosowana dieta, która powinna być dobrze zbilansowana (zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem organizmu), lekkostrawna oraz zawierać dużo płynów (woda, soki owocowo-warzywne, herbatki ziołowe). Jednocześnie bardzo kontrowersyjne i odradzane przez specjalistów jest picie piwa przez matki karmiące. W tym przypadku chodzi o skorzystanie z zalet jego składników - słodu jęczmiennego i drożdży piwnych. Wpływają one korzystnie na jakość i ilość pokarmu matki, są także bogatym źródłem witamin z grupy B, soli mineralnych i białek. Ponieważ nawet piwo bezalkoholowe zawiera niewielkie ilości alkoholu, lepiej poszukać innych możliwości pozyskania tych składników.
Ciekawym aspektem jest znaczenie tauryny, obecnej w mleku ssaków w ilościach największych ze wszystkich wolnych aminokwasów. Istnieją dowody potwierdzające, że tauryna odgrywa ważną rolę podczas jelitowej absorpcji tłuszczów, a także pozytywnie wpływa na funkcje wątroby oraz rozwój słuchu i wzroku u niemowląt przedwcześnie urodzonych lub z niską masą urodzeniową. Powszechna jest praktyka suplementacji tauryną mleka oraz roztworów do pozajelitowego żywienia niemowląt.


Top

OLIGOBS® Allaitement
Karmienie Piersią

OLIGOBS® Allaitement

OLIGOBS® Allaitement zawiera składniki istotne dla rozwoju dziecka wspomagając m.in. proces kształtowania się układu kostnego, nerwowego i immunologicznego. Preparat posiada specjalną formułę z dodatkiem słodu jęczmiennego i drożdży piwnych dla wsparcia procesu laktacyjnego. Został dodatkowo wzbogacony tauryną i kwasami Omega 3. Zawiera zrównoważony zestaw mikroelementów wspomagający jednocześnie organizm kobiety w okresie karmienia piersią.

Więcej informacji: www.oligobs.pl

© Copyright 2005 Rovers | info@babystart.pl | polityka prywatności | zastrzeżenia prawne | Zapraszamy
Babystart Babystart