Program BABYSTART
Babystart Niepłodność męska Produkty Babystart Niepłodność męska Niepłodność żeńska
Niepłodność męska Gdzie kupić Zapraszamy! Kontakt
Powrót do strony głównej Ciąża i Karmienie Niepłodność męska
| Przyczyny niepłodności żeńskiej | Owulacja | Płodność | Zapłodnienie | Niepłodność męska

Zapłodnienie

BadaniaDo zapłodnienia dochodzi wówczas, gdy jeden z plemników po przebyciu drogi z pochwy poprzez macicę i jajowody wnika do wnętrza dojrzałej komórki jajowej inicjując powstanie zygoty. Przez kolejne 4-7 dni nowo powstała komórka przesuwa się wzdłuż jajowodu w kierunku jamy macicy ulegając przekształceniom w następujące po sobie stadia rozwojowe: morulę, blastulę i blastocystę. W tym samym czasie błona śluzowa macicy staje się znacznie grubsza i lepiej unaczyniona, co ma umożliwić zagnieżdżenie się blastocycty w ścianie macicy. Jeśli zaistniały wszelkie korzystne warunki, proces ten ma miejsce w 7 dni po zapłodnieniu i można wówczas stwierdzić, że kobieta jest w ciąży. Przerwany zostaje wówczas cykl menstruacyjny, czego widocznym objawem jest brak miesiączki.

W momencie, gdy kobieta zachodzi w ciążę, w miejsce hormonów FSH i LH pojawia się inny hormon o nazwie gonadotropina kosmówkowa (HCG). Aby potwierdzić obecność ciąży, należy wykonać test ciążowy, którego działanie polega na wykryciu obecności hormony HCG w moczu.

Około dwóch tygodni po zapłodnieniu mogą pojawić się także inne tzw. subiektywne objawy ciąży: brak miesiączki, mdłości i wymioty, uczucie senności i zmęczenia, nabrzmiałe i wrażliwe piersi, zwiększenie częstotliwości oddawania moczu, nadwrażliwość na niektóre zapachy, zmiany nastroju itp.

Warto także zwrócić uwagę na istniejące zagrożenia. Szacuje się, że nawet do 30% przypadków utraty ciąży spowodowane zostało samoistnym poronieniem. Znaczna liczba poronień samoistnych, zwłaszcza wynikłych w pierwszym okresie ciąży, przebiega niezauważalnie i często bywają one kojarzone z krwawieniem miesięcznym. W takich przypadkach macica zazwyczaj oczyszcza się samodzielnie, bez ingerencji lekarza. Należy pamiętać, że przyczyna poronienia może mieć swoje źródło w organizmie kobiety. Mogą je wywoływać różnego rodzaju choroby, nieprawidłowości budowy narządu rodnego lub inne powody. Niezbędna jest więc konsultacja medyczna.

Top

OLIGOBS® Procrea
Płodność i prokreacja

OLIGOBS® Procrea - Płodność i prokreacja

OLIGOBS® Procrea to specjalna formuła polecana szczególnie przy problemach z owulacją w okresie przygotowań do ciąży. Zawiera unikalne połączenie inozytolukwasu foliowego w otoczeniu innych niezbędnych witamin, minerałów oraz kwasów tłuszczowych Omega3. Korzystnie wpływa na zdolności prokreacyjne kobiety.

Więcej informacji na: www.oligobs.pl

© Copyright 2005 Rovers | info@babystart.pl | polityka prywatności | zastrzeżenia prawne | Zapraszamy
Babystart Babystart